Sağlıklı İç Giyim Nedir?

Sağlıklı İç Giyim Nedir?

16.05.2022

SAĞLIKLI İÇ GİYİM NEDİR?

Sağlıklı iç giyim, bedenimize sürekli temas edip gün boyu bizimle birlikte olan cildimize dokunan ürünlerin sağlığımıza zarar vermeyecek şekilde üretilmesi, tasarlanması ve kullanılması olarak düşünebiliriz. Üretilmesi üretim proseslerinde insan sağlığına zarar vermeyecek kimyasalların kullanılmaması, tasarlanması insanın gün boyu hareketini sınırlamayacak olması ve insan doğasına uygun olması, kullanılması bu ürünlerin kullanılırken insana, çevreye ve doğaya zarar vermeyecek ve geri dönüşüme imkân verebilir sürdürülebilir olması olarak düşünülmelidir.

DOSXX sağlıklı ürünler oluştururken bu kriterleri göz önünde bulundurarak en sağlıklı erkek iç çamaşırı üretmenin gayreti içerisindedir. Ürün gamında erkek iç çamaşırı modelleri şunlardır erkek boxer siyah, erkek boxer beyaz, erkek slip külot siyah, erkek slip külot beyaz, siyah erkek atlet, erkek beyaz atlet.

Erkek iç çamaşır markaları içerisinde DOSXX kendini insan odaklı sürdürülebilir ürünler üretmektedir.

SAĞLIKLI ERKEK İÇ ÇAMAŞIRI NASIL OLMALI?

İç giyimde sağlıklı iç çamaşırı öncelikle, ana maddesinden yani kumaşı oluşturan bileşenlerinden başlayarak, insan sağlığına zarar vermeyecek veya insan doğasını zorlamayacak ürünlerden oluşmalıdır.

DOSXX iç giyimin bileşenleri olan erkek boxer, erkek boxer modelleri, erkek slip külot, erkek atlet modelleri, siyah erkek atlet, erkek beyaz atlet, ürünlerinde en sağlıklı erkek iç çamaşırını üretmenin gayreti içerisinde olmuştur.  DOSXX olarak bizler erkekler için hangi iç çamaşırı sağlıklı diye soranlara her zaman doğal olanı tavsiye ediyoruz. Müşterilerimize bu şekilde ürünler sunmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Sağlıklı iç çamaşırını üretirken doğal elyafları sınıflandıralım İnsan doğasına yakın doğal hammaddeler veya elyaflar şu şekilde sınıflandırabiliriz.

  • Bitkilerden direk elde edilen ekstra bir işleme gerek duyulmadan elde edilen maddeler öncelikle doğada direk yetişebilen Pamuk, Keten, kenevir, Muz gibi ürünler.
  • Bitkilerden elde edilen ürünlerin endüstri işlemlerinden geçilerek doğal yapısını korunarak elde edilen elyaflardır bunlar viskon, modal, bambu, tencel gibi ürünler
  • Hayvanlardan elde edilen doğal elyaflardır bunlar yün, tiftik, Kaşmir,  Alpaka, İpek, Deve tüyü gibi ürünlerdir.

 

SAĞLIKLI ERKEK İÇ ÇAMAŞIRI ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Sağlıklı bir erkek iç çamaşırı erkek boxer modelleri, erkek boxer, erkek slip külot, erkek atlet modelleri,siyah erkek atlet, erkek beyaz atlet, cilde devamlı temas halinde olduğundan insan sağlığına zarar vermeyecek yapıda olması gerekir.

Kumaşların tasarımı, örgüsü vücudunuzu rahat ettirmeli hem hava geçişkenliğine sahip olmalı, kumaşın üretim şekli insana zarar vermeyecek boyalarla boyanmalı, kullanılan bileşenleri doğal elyaflardan üretilmelidir. En sağlıklı erkek iç çamaşırılar pamuklu ve bunun gibi doğadan elde edilecek elyaflardan üretilmelidir.

Ürünler yumuşak dokuya sahip olmalıdır ve yıkandıktan sonra rengini tuşesini korumalıdır. Vücuttaki teri nemi emerek vücut dengesini korumalıdır. Hava geçirgenliği bulunması yanık pişik mantar gibi durumları engellemiş olur.  İç giyim de bedeninize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Erkek boxer modelleri, erkek boxer, erkek slip külot ta kullanılan lastikler insanın belini sıkmamalıdır. Sağlıklı bir iç çamaşırda insana rahat ettiren ekipmanlar kullanılmalıdır. Ayrıca kullanılan kumaşlarda likra bulunmalıdır. Tasarımı vücudu saran tarzda olmalıdır.

Blog Son Eklenenler
Erkek Boxer Çeşitleri Nelerdir?
Modern zamanın doğal bir getirisi olan yoğun ve stresli geçen günler arasında dikkatimizi olumsuz etkileyen...
Erkek İç Giyim Nasıl Olmalı?
Cilde direkt temas eden iç çamaşırlarınızın nasıl olması gerektiği hakkında yeterince bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyor musunuz?
Erkek Pijama Takımında Kumaş Seçimi Önemli̇ midir?
Rahatına düşkün erkeklerin vazgeçilmezleri arasında birinci sırada gelen erkek pijama takımlarının kaliteli olması...
Vücut Tipine Göre Erkek Tişört Seçimi Nasıl Yapılır?
Erkek tişört için alışverişi yaparken öncelikle dikkat etmeniz gereken şey bedeninize uygun olanı bulmaktır. Peki alışveriş yaparken...
EN RAHAT ERKEK PİJAMA TAKIMI ÇEŞİTLERİ DOSX-X’DE!
Evlerimiz kendimizi en özel ve en rahat hissettiğimiz yerlerdir. Bu yüzden en rahat pijamalarımızı...
Erkek İç Çamaşırları Nasıl Yıkanmalıdır?
Cildimize nazik davranmak çok önemlidir. Sağlığımız ve konforumuz için satın aldığımız erkek iç giyim ürünlerinden...
Vücut Yapısına Uygun Boxer Seçi̇mi̇ Nasıl Yapılır?
Erkek iç giyiminde en çok tercih edilen ürünlerden biri olan boxerların tercih edilmesinin en önemli...
Erkek Slip Nasıl Katlanır?
Kıyafetlerinizi katlamamızın en yaygın sebepleri; yer tasarrufu, kırışıklık olmaması ve zamandan tasarruf...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.