Erkek İç Çamaşırı Bedeni Nasıl Ölçülür?

Erkek İç Çamaşırı Bedeni Nasıl Ölçülür?

20.10.2022

ERKEK İÇ ÇAMAŞIRI BEDENİ NASIL ÖLÇÜLÜR?

 İç çamaşırı kullanımında, kullandığınız veya satın alacağınız iç çamaşırı ölçülerinin size uygun olması önemlidir. Bol ve geniş iç çamaşırları terleme ve kayma yapabileceği gibi dar iç çamaşırları tahrişe ve gün boyu rahatsız hissetmenize sebep olabilir. Özellikle yaz aylarında sıcaklıkların artmasıyla iç çamaşırınızın terlemeye veya tahrişe sebep olması çok daha kolay.

Rahat ve konforlu bir gün geçirebilmek için hassas bölgelerinizin temiz kalmasını ve gün boyu yaşadığınız koşturmacada bu sorunlarla karşılaşmamak için beden ölçülerinize uygun bir iç çamaşırı seçmeniz çok önemli. Üstelik bildiğiniz üzere tüm mağazalarda geçerli olan hijyen kuralları sebebiyle iç çamaşırlarını satın almadan önce denemek veya satın aldıktan sonra iade etmek maalesef mümkün değil. Yani iç çamaşırı alışverişi yaparken online mağazadan veya yerel mağazadan satın almanız arasında bir fark yoktur.

Bu sebeple iç çamaşırı satın alırken beden ölçülerinizi biliyor olmak büyük bir öneme sahiptir. Bu yazımızda sizlere iç çamaşırı ölçülerinizi nasıl alabileceğinizle ilgili fikirler vererek bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

 Doğru ölçülerinizi bildiğinizde, ister erkek atletlerde ister boxer, ister slip olsun, doğru bedeni seçmekte zorluk çekmeyeceksiniz. En dar nokta olan belin aksine en geniş noktaya denk geldiği için boxer ve slip gibi iç çamaşırı ölçüleriniz için kalça çevresini ölçmenizi tavsiye ederiz.

Erkek atlet ve bisiklet yaka atlet modellerinde ki tercihleriniz için ise bel ölçünüzü almanızı tavsiye ederiz. Bel ölçünüzü almak için belin en ince noktasından yani kaburgaların altından ölçün. Bu bölge genellikle göbek deliğinin hemen üstü veya altıdır. Kalça ölçünüz için ise kalça seviyesinde, leğen kemiğinizin en geniş noktasından yatay olarak ölçüm yapabilirsiniz.

Hatırlatmak isteriz ki iç çamaşırı bedenleri, kimi zaman markadan markaya hatta ve hatta kimi zaman modelden modele değişiklik göstermektedir. Yine de genel olarak en basitiyle erkek iç çamaşırı bedenlerinde en popüler bedenlerinin S, M ve L olduğunu bilmeniz önemli. Yazımızda bahsettiğimiz ölçüm tekniğiyle yapacağınız ölçümlerde, "S" beden üst giyim yaklaşık 68 – 74 cm bir bel ölçüsüne denk gelmektedir. “M” beden, 74 – 82 cm bel çevresine, “L” beden, 83 – 90 cm bel çevresine ve son olarak 91 – 97 cm bel çevresi ise “XL” bedene karşılık gelir. Alt giyimdeyse “S” beden 74 – 80 cm kalça ölçüsüne, “M” beden 81 – 86 cm ölçüye, “L” beden 87 – 95 cm ölçüye, “XL” beden 96 – 103 cm ölçüme karşılık gelir.

 

Bu ölçüm tekniğiyle kendinize en uygun iç çamaşırı modellerini tercih edebilir gün boyu konforlu ve rahat kalabilirsiniz. Sürekli aynı marka ve modelde sıkışıp kalmaktansa doğru ölçülerinize uygun tüm diğer modelleri inceleyebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

üketicilerin gün geçtikçe ilgi alanlarının genişlemesiyle hem klasik ürünlerde hem de yeni tarz modellerde ürün çeşitliliği hızla artmakta. Özellikle son zamanlarda erkek atlet modellerinden, klasik erkek siyah atlet ve beyaz atlet erkekler için en çok tercih edilen modellerden olsa da; bisiklet yaka atlet erkeklerin tercih ettiği erkek atlet çeşitleri arasında yerini almış bulunmaktadır.

Her ne kadar şıklık ve rahatlık önemli olsa da satın alacağımız ürünlerin bütçemize uygun olması da çok önemli. En çok satan giyim ve erkek atlet markalarından biri olan en iyi erkek atlet markası DOSXX olarak sizlere en uygun erkek atlet fiyatları ve tüm diğer iç çamaşırı ürünlerimize web sitemizden kolaylıkla ulaşabilir sizler için en uygun model ve fiyatta ürünlerimizi rahatlıkla inceleyerek alışveriş yapabilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Erkek Boxer Çeşitleri Nelerdir?
Modern zamanın doğal bir getirisi olan yoğun ve stresli geçen günler arasında dikkatimizi olumsuz etkileyen...
Erkek İç Giyim Nasıl Olmalı?
Cilde direkt temas eden iç çamaşırlarınızın nasıl olması gerektiği hakkında yeterince bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyor musunuz?
Erkek Pijama Takımında Kumaş Seçimi Önemli̇ midir?
Rahatına düşkün erkeklerin vazgeçilmezleri arasında birinci sırada gelen erkek pijama takımlarının kaliteli olması...
Vücut Tipine Göre Erkek Tişört Seçimi Nasıl Yapılır?
Erkek tişört için alışverişi yaparken öncelikle dikkat etmeniz gereken şey bedeninize uygun olanı bulmaktır. Peki alışveriş yaparken...
EN RAHAT ERKEK PİJAMA TAKIMI ÇEŞİTLERİ DOSX-X’DE!
Evlerimiz kendimizi en özel ve en rahat hissettiğimiz yerlerdir. Bu yüzden en rahat pijamalarımızı...
Erkek İç Çamaşırları Nasıl Yıkanmalıdır?
Cildimize nazik davranmak çok önemlidir. Sağlığımız ve konforumuz için satın aldığımız erkek iç giyim ürünlerinden...
Vücut Yapısına Uygun Boxer Seçi̇mi̇ Nasıl Yapılır?
Erkek iç giyiminde en çok tercih edilen ürünlerden biri olan boxerların tercih edilmesinin en önemli...
Erkek Slip Nasıl Katlanır?
Kıyafetlerinizi katlamamızın en yaygın sebepleri; yer tasarrufu, kırışıklık olmaması ve zamandan tasarruf...
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.